بیزینس کوچینگ

مدیریت کاریزماتیک

مدیریت کاریزماتیک

واژه ی کاریزما از ریشه ای یونانی به معنای موهبت و هدیه الهی نشأت گرفته و در زبان انگلیسی مترادف با کلمه ی جذابیت است؛ این صفت به ذاته دارای بار معنایی مثبت بوده و به شخصی اشاره دارد که از نظر دیگران دارای جذابیت های ظاهری و باطنی است.

این مبحث در علوم مختلفی از جمله علوم روانشناسی، علوم جامعه شناسی، علوم سیاسی و علوم مدیریت کاربرد بسیار دارد.

کاریزما

عنصری اثرگذار در ارتباطات و منبعی قدرتمند در مذاکرات به شمار می آید و میتوان آن را مانند معادله ای در نظر گرفت که یک طرف آن اشتیاق و علاقه و طرف دیگر آن حضور فعالانه در محیط، جهت شکل گیری ارتباطی مؤثر است.

افراد کاریزماتیک در برخورد با دیگران به آنان حس ارزشمند بودن داده و تمام تمرکزشان را معطوف بر ایجاد انگیزه و اشتیاق در دیگران میکنند و سپس از طریق شکل گیری محیطی با مغناطیس مثبت به اهداف خود دست می یابند.

برخی از افراد فعال در حوزه ی مدیریت معتقد هستند که این ویژگی (خصلت کاریزماتیک) باعث میشود که آن ها، اهداف و ایده های خود را با صرف هزینه و وقت کمتر و همچنین با سرعت بیشتر به انجام برسانند.

شخصیت رهبران کاریزماتیک با جذابیت ها و صفات خاص درونی و بیرونی درآمیخته و چنان قوی، متعهد و اثر گذار عمل میکنند که میتوانند به راحتی در ذهن و فکر مخاطب نفوذ کرده و او را با خود همراه نمایند. پیروان این افراد به راحتی تحت تاثیر عملکرد، ایده ها، و نظرات چنین رهبرانی قرار گرفته و به توانایی هایش اعتماد راسخ دارند.

مدیران کاریزماتیک

با وجود چنین قدرت اثرگذاری نه تنها به هدایت صحیح مسیر شغلی کمک نموده بلکه با ایجاد ارتباطات موثر و جلب حمایت و همکاری افراد جدید باعث پیشرفت و شکوفایی هرچه بیشتر میگردند.

قاطعیت و دید مثبت به آینده، اعتماد بنفس، قدرت بیان بالا، همراهی و همدلی با مخاطب، قدرت ایجاد تغییرات هدفمند و صداقت از جمله ویژگی های بارز این رهبران میباشد.

از جمله مطرح ترین شخصیت های کاریزماتیک در عصر حاضر و در صنعت تکنولوژی میتوان به استیو جابز اشاره نمود.

این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که کاریزمای نهفته  در وجود افراد باید با کاریزمای رفتاری آمیخته شود تا به ویژگی ماندگاری در وجود فرد تبدیل گردد.
به گونه ای که میتوان گفت زبان بدن به عنوان نمونه ای از کاریزمای رفتاری در کنار سایر مؤلفه های مهم درونی و بیرونی، به تقویت ویژگی کاریزماتیک کمک زیادی نموده و نقش مؤثری را ایفا می نماید و با تمرین و ممارست و انجام آزمون و خطا باید به شیوه ای اثربخش تقویت گردد.

نکته : کاریزما را هم میتوان به عنوان خصلتی ذاتی در وجود برخی افراد معرفی نمود و هم میتوان گفت مهارتی ارزشمند است که افراد قادر به یادگیری و پرورش این خصیصه هستند.

 

نویسنده این مطلب: فرنوش مؤیدی

 

ما اینجا هستیم تا مشکلات کسب و کار شما را رفع نماییم،اگر سوالی دارید یا نیاز به مشاوره می توانید در سایت ثبت کنید یا با شماره پشتیبانی

09190539403 تماس بگیرید یا در شبکه های اجتماعی پیام دهید.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید