بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ

مقدمه:

در این مقاله میخواهیم در مورد بیزینس کوچینگ و اینکه چرا در کسب و کار خود به آن نیاز داریم صحبت کنیم. کلمه کوچ (coach)  از لغت kocsi به معنی کالسکه گرفته شده است. بعدها از این لغت به ‌معنای مربی که شاگرد را برای امتحان آماده و هدایت می کند در دیکشنری آکسفورد در انگلستان استفاده شد. امروزه کوچینگ به معنای گسترده تری برای شرح فرایندی مورد استفاده قرار می‌گیرد که طی آن افراد به جایی که می خواهند در کسب و کار خود برسند، منتقل می شوند.

هنگامی که تصمیم به راه اندازی کسب و کاری دارید، کارهای بسیار زیادی وجود دارد که باید انجام دهید؛ از توسعه محصول، افزایش فروش و بهره‌وری سازمان، بازاریابی، مدیریت ارتباط با مشتری گرفته تا برنامه ریزی مالی. برای پیشرفت و رسیدن به اهداف در یک کسب و کار به منابع قابل اطمینان و مشاوره تخصصی در زمینه های مختلف که خارج از تخصص شماست نیاز دارید. یکی از اجزای بیزینس کوچینگ، مسئولیت پذیری است. بیزینس کوچ ها فقط مشاور کسب و کار نیستند؛ بلکه در کنار شما هستند تا شما روی نتیجه نهایی متمرکز باشید؛ به شما می‌گویند که چرا رسیدن به نتیجه و هدف مهم است. آنها برای شما انگیزه ایجاد می‌کنند تا به تعهدات خود پایبند بمانید و در زمان مناسب نقاط ضعف و قوت شخصی و کسب و کارتان را به شما نشان می‌دهند.

بیزینس کوچ  ها به شما می کنند که ایده ها و برنامه های تعیین شده در جلسات را اجرا کنید. آنها به شما کمک می کند که بهره وری تجارت و کار خود را افزایش دهید و با فرصت های تجاری برخورد مناسبی داشته باشید تا به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید.

در اینجا به چند مورد از مزایایی که بیزینس کوچ ها در اختیار کسب و کار شما قرار می دهند اشاره می کنیم:

  • افزایش سوددهی: با کمک بیزینس کوچ ها میتوانید کسب و کار خود را هر سال ارتقا و رشد دهید و شاهد افزایش سود خود باشید. بدون کمک آنها نمی توانید با سرعت خود را با اقتصاد که همواره در حال تغییر و تحول است، تطبیق دهید.
  • توسعه فردی: بیزینس کوچ ها با مهارت و دانشی که در اختیار شما قرار می دهند به رشد فردی شما کمک میکنند.
  • افزایش مسئولیت پذیری: یک بیزینس کوچینگ حرفه ای شما را در برابر انجام کارهایی که باید برای رسیدن به هدف تان انجام دهید پاسخگو و مسئول می‌کند.
  • تعیین اهداف به صورت مشخص و واضح: قبل از هر برنامه ریزی باید به وضوح بدانید که می خواهید به چه هدفهایی برسید. بیزینس کوچ به شما کمک می کند تا بفهمید هر کاری که انجام می دهید، چگونه شما را به اهدافتان نزدیک تر میکند.

 

 

جمع بندی:

این چند نمونه از کارهایی بود که یک بیزینس کوچینگ حرفه ای انجام می‌دهد و به شما کمک می کند تا کسب و کارتان را توسعه دهید و با سرعت بیشتری به سوی موفقیت و پیشرفت حرکت کنید. بیزینس کوچینگ فرآیندی است که یک کسب و کار را از جایی که اکنون در آن قرار دارد به جایی می‌رساند که صاحب کسب و کار تمایل دارد به آنجا برسد. بیزینس کوچ به صاحب کسب و کار کمک می کند تا چشم انداز کسب و کار خود را روشن کند و تعیین کند که این چشم انداز چگونه می تواند با اهداف شخصی او تطابق داشته باشد تا به این طریق صاحب کسب و کار را در توسعه تجارت و کار خود راهنمایی کند. در واقع بیزینس کوچ یک حمایتگر قدرتمند در کنار صاحب کسب و کار می باشد که او را در مسیر موفقیت کمک و راهنمایی می کند.

نویسنده متن: مهدیه احوال

دیدگاهتان را بنویسید